پرش لینک ها

زونتس در روزنامه دنیای خودرو

متین خودرو پس از طی یک دوره تولید موتورسیکلت های با حجم ۲۰۰ و کمتر از آن حال قدم در گروه ۲۵۰ سی سی ها گذاشته و اولین مدل ۲۵۰ سی سی خود با نام زونتس ۲۵۰ وارد بازار کرده است . Zontes 250 محصول HAOJIANG چین در سال ۲۰۱۴ معرفی شده و هایوجیانگ به رقم فروش قابل توجهی دست یافته و کلاب های زونتس را راه اندازی کرده  است .

انجین ؛ مهمترین قسمت یک موتورسیکلت پیشرانه آن است که‌ زونتس یکی از بهترین ها را در اختیار گرفته است . انجین زونتس ۲۵۰ بطور کلی از روی انجین هندا CBX250 کپی برداری و ساخته شده است . انجین ۴ زمانه ، ۶ دنده با دو میل سوپاپ و ۴ سوپاپ ، همراه با رادیاتور روغن و سیستم سوخت رسانی انژکتوری یکی از نرم ترین و کم استحلاک ترین انجین ها و در عین حال پر قدرت و پر شتاب در رده ۲۵۰ سی سی خیابانی می باشد . انجین ZONTES250 نهایت قدرت ۲۶ اسب بخار در ۸۰۰۰ دور موتور و گشتاور ۲۳ نیوتن متر در ۶۵۰۰ دور موتور را ارایه میکند و با این توانایی در مدت ۳.۴ ثانیه به سرعت ۶۰ کیلومتر و سرعت نهایی ۱۴۸ کیلومتر در ساعت را بدست می آورد .

تکنولوژی ساخت انجین بسیار بالا بوده و در ساخت سیلندر از بدنه یک پارچه آلومینیومی بدون بوش چدنی استفاده شده است . این تکنولوژی سبب می شود که گرمای سیلندر به سرعت خارج شده ودر مصرف سوخت نیز تاثیر به سزایی را دارد.

طراحی بدنه؛ طراحی Zontes 250  بر پایه موتورسیکلت های NAK.ED در هایوجیانگ انجام شده و شاسی توسط یک ربات پیشرفته در اتاقک های خلا جوشکاری میشود و از اکسید شدن آلیاژ بدنه و کثیف کاری های جوشکاری خبری نیست .   در قسمت چراغ شباهت زیادی با ربات های جنگ ستارگان دارد . کیلومتر شمار زونتس ۲۵۰ یک از نشانگر تمام دیجیتال بر روی یک ال سی دی با نمایش تمام جزییات بهره برده و مکمل نمای روبوتیک چراغ جلو موتورسیکلت شده است . در قسمت کاور های بدنه زونتس از طراحی خوب و رنگ آمیزی با کیفیت و شفافی بهره برده است . باک زونتس ۲۵۰ در زیر کاور ها مدفون شده و همچنین برای درب باک نیز یک درب پلاستیکی تعبیه شده که‌ با چرخش سویچ اصلی باز میشود . در قسمت عقب از حجم موتور کاسته شده و با باریک شدن بدنه روبرو هستیم مه از وزن اضافه زونتس کاسته است . در زونتس از راهنما و چراغ خطر ال ای دی استفاده شده و نور دهی عالی را در شب داشته و امنیت راندن را بالا می برد .

نگاه کلی

مناسب ترین گزینه برای خرید

مناسب ترین گزینه برای خرید

در نگاه کلی ؛ زونتس ۲۵۰ یکی از با کیفیت ترین تولیدات چینی در رده ۲۵۰ سی سی در بازار می باشد و از بسیاری از موتورسیکلت های با برند شناخته شده عملکرد و قیمت مناسب تری را دارد .

دانلود فایل pdf روزنامه دنیای خودرو

در صفحات مجازی شرکت متین خودرو را دنبال کنید